in

Hala Çözülmeyen 11 Rahatsız Edici Gizem

1.  Doodler

California, 70’lerde seri katiller için bir sıcak noktaydı. Zodyak Killer, Hillside Stranglers ve Golden State Killer ile on yıl boyunca cinayet işliyor. Aynı zaman diliminden daha az bilinen bir katil, kurbanları öldürmeden önce kurban etme alışkanlığıyla adlandıran The Doodler olarak biliniyordu. Tanımlanamayan katil San Francisco’nun eşcinsel topluluğunun üyelerini hedef aldı ve gizem dolu 14 cinayetten sorumlu olduğuna inanılıyor.

2.  Flannan Isles Deniz Feneri

Bu deniz feneri, 1900 yılının Aralık ayında meydana gelen bir olaydan ürkekliğini alır. Geçen bir gemi, fenerin her zamanki gibi çalışmadığını fark ettiğinde, araştırmak için bir ekip gönderilmiştir – keşfettikleri, onları cevaplardan daha fazla soruyla bırakmıştır. Deniz fenerini yöneten üç adam görülemezdi. Araştırmacıların en iyi çabalarına rağmen, mürettebatın gizemli ortadan kaybolmasına hiçbir zaman makul bir açıklama yapılmamıştır.

3.  Dyatlov Geçişi Olayı

50’li yılların sonlarında, eski Sovyetler Birliği’nde bir kayak yürüyüşü yapan deneyimli bir yürüyüşçü grubu yola çıktı. Dokuz hastanın hepsi bir kaç ay sonra ölmüş olurdu – bir vücut bir dil ve her iki gözün eksik olmasıyla. Yıllar geçtikçe, olay komplo teorilerinin bir parçası haline geldi. Garip ölümlerin önerilen açıklamaları arasında gizli hükümet testleri, doğal infrasound ve hatta yeryüzü dışı faaliyetler yer alıyordu.

4.  Abigail Williams ve Özgürlük Almanının Cinayetleri

13 Şubat 2017’de ortaokul arkadaşları Abigail Williams ve Liberty German, Delphi, Indiana’da bir yürüyüş gezisine başladılar. Cesetleri ertesi gün ormanlık bir dere yakınında keşfedildi. Sağdaki yukarıdaki fotoğraf Liberty’nin cep telefonunda bulundu ve kısa bir süre önce cinayetinden önce çekildi. Özgürlük, katilinin ses kaydını da yapabildi ve “tepeden aşağıya” diyebileceğini duydu.

5.  Gary Mathias’ın Ortadan Kaybolması

1978’de bir karlı gecede Gary Mathis, dört arkadaşla birlikte bir basketbol maçına katıldı. Oyundan sonra, grup evlerine gitmeden önce yerel bir markette aradı – bu son kez hayatta görülüyordu. Birkaç gün sonra terkedilmiş arabaları uzak bir toprak yolda keşfedildi. Cesetlerinin bulunması birkaç ay alacaktı. Erkek cesetlerden dördü, arabayla 20 mil uzaklıkta bir kabinin içinde ve yakınında bulundu. Gary Mathis’in cesedi gizem dolu bir şekilde hiç bulunamadı.

6.  Kentucky Et Duşu

1876’da bir bahar gününde, Kentucky’deki küçük bir yerleşim, garip bir hava olayına maruz kaldı: etin bir sağanakı. Düşmüş eti yiyecek kadar cesur olan iki kişi, onu koyun eti veya geyik eti gibi tadıyormuş. Gizemli havalar için, özellikle de etin uğultuların kusmasıyla ilgili teori gibi birçok açıklama yapıldı.

7.  Grimes Kız Kardeşlerinin Öldürülmesi

Barbara ve Patricia Grimes, sinemadan eve yürürken kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından öldürülen iki gençti. Bu davayı özellikle ürkütücü yapan şey, birçok insanın cinayet gecesi ve bedenlerinin keşfi arasında yaşayan kızları gördüğünü iddia etmesidir. Çifte cinayet çözümsüz kaldı ve garip manzaralar açıklanamayacaktı.

8.  Max Headroom Yayın Sinyali İhlali

22 Kasım 1987’de, bir Doktor Who bölümünün gece geç saatlerinde , bir Chicago televizyon kanalının yayını kaçırıldı. İzleyicilerin tedavi gördüğü şey, Max Headroom maskesinde kimliği belirsiz bir erkeğin yer aldığı korsanlardan gelen garip ve çoğunlukla saçma bir videoydu. İşte olayın bir videosu.

9.  Hammersmith Çıplak Cinayetleri

İngiliz basınında Stripper’ın Jack’i lakaplı olan bu tanımlanamayan seri katilin, Londra’daki Thames Nehri’nde veya çevresinde bulunan en az altı kadının öldürülmesinden sorumlu olduğuna inanılıyor. Suçların meydana gelmesinden bu yana onlarca yıldır şüpheliler olmak üzere birçok isim öne sürüldü, ancak gizem çözülmedi.

10.  Hinterkaifeck Cinayetleri

Bir balta akıtan katil tarafından öldürülen bütün bir ailenin bu hikayesi, gerçek suç taraftarları arasında bir klasik haline geldi ve iyi bir sebeple. Cinayetlerden günler önce, komşulara, ormandan eve giden karda ayak izleri bulduklarını söyledi. Aile üyeleri de tavan arasında işitme ayak seslerini anlatmışlardır. 100’den fazla şüphelinin sorguya çekilmesine rağmen, cinayet katili hiçbir zaman çözümlenemeyen gizem olarak tanımlanmadı.

11.  Bella’yı Wych Elm’e Kim Koydu?

1943’te bir Nisan günü, dört erkek, büyük wych elminin içi boş gövdesi içinde gizlenmiş bir iskeletin korkunç keşfini yaptı. Araştırmacılar, mağdurun boğulmadan öldüğü ve vücudun hala sıcakken ağaç gövdesine yerleştirilmiş olması gerektiği sonucuna vardı. Hikaye sadece oradan garipleşiyor. Vücudun keşfinden bu yana, yerel alanda garip duvar yazıları ortaya çıkmaya başladı ve gizemli soruya “Bella’yı karamsarya kim koydu?” Diye sordu.

 

 

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Arda Turan ve Berkay neden kavga etti? – Berkay’ın Eşi Özlem Ada Şahin’den Flaş Açıklamalar!

Yarış Sırasında Düşen Drone’un Su Altında Kaydettiği Meraklı Balıklar